Koncerty muzyczne w Bajglu zaplanowane są w każdą sobotę. Planujemy na czas koncertów wydłużyć godziny otwarcia Restauracji do godziny 24.oo. Początek muzycznych wieczorów zawsze o godzinie 20.oo. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc mile będą widziane rezerwacje telefoniczne stolików .

W maju gościem sceny muzycznej Bajgla był zespół MALACHEJ-ANGIEŁY-ANIOŁOWIE grający muzykę z pogranicza kultur i tradycji. To dźwięki muzyczne pobrzmiewające echem zarówno w Kazimierzu Dolnym ,Lublinie, pobliskich miasteczkach żydowskich aż po bezkresne ziemie odległego wschodu.

Ich muzyczna wyprawa to beztroskie świętowanie po zadumanie nad życiem. Mówią o sobie :…” zagramy wszystko – nic co piękne nie jest nam obce”.

Pośród dotychczas zrealizowanych przez zespół
programów,między innymi, znalazły się:

  • LUBELSKIE CUDA! ŻYDOWSKIE MECYJE! (wraz z Lubelską Kapelą Miejską „Baszta”)
  • WŁODZIMIERZ WYSOCKI ORAZ SMUTEK I HUMOR ŻYDOWSKI (wraz z Tomaszem Rokoszem – gitara, wokal)
  • WIECZÓR PIEŚNI USKRZYDLONYCH – ŻYDOWSKICH – ROSYJSKICH – POLSKICH
  • MIŁOŚCI CZTERY KĄTY – ŚWIATA CZTERY STRONY – KONCERT MIŁOSNYCH SZLAGIERÓW I MUZYKI ŻYDOWSKIEJ (z udziałem Wiktorii Franciszki Trynkiewicz – wokal)
  • ZAŚPIEWAJMY RAZEM (biesiada)

Zespół tworzą następujący muzycy:

JACEK SZPUNAR
Instrumenty dente

Multiinstrumentalista, grający na: skrzypcach, klarnecie, saksofonie, akordeonie, instrumentach klawiszowych. Akompaniuje Zespołowi Pieśni i Tańca Uniwersytetu Medycznego. Współpracuje również z Lubelską Kapelą Miejską "Baszta". Jest absolwentem Wydziału Artystycznego UMCS.

MIKOŁAJ NAUM
Instrumenty klawiszowe

Jest akompaniatorem i kierownikiem kapeli Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej. Opracowuje i aranżuje utwory muzyczne. Akordeonista i znakomity klawiszowiec. W latach 1974-1990 muzyk w Filharmonii w Równem oraz w zespołach instrumentalnych o charakterze rozrywkowym i ludowym. Wielbiciel jazzu, muzyki klasycznej a także pieśni i ballad Włodzimierza Wysockiego.

ANDRZEJ SAMBORSKI
wokalista

Studiował psychologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, wiedzę o teatrze w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Aktualnie: pracownik socjalny, recenzent Kwartalnika Literackiego „Wyspa”, krytyk i tłumacz poezji, twórca krótkich form literackich, aktor Teatru Pierwszego Kontaktu, animator imprez dla dzieci, śpiewający klezmer. Był laureatem II nagrody w VIII Konkursie Muzyki Folkowej Polskiego Radia „Nowa Tradycja” – wraz z zespołem „Chojzes Klezmorim” oraz III nagrody w festiwalu Peter-Rohland-Singewettstreit w Burgwaldeck jako solista.

 

IMG_5814

Kontakt w sprawie rezerwacji:


gugin@wp.pl
tel.: 601 979 570